Drugi przypadek zarażonego wirusem Zika w Korei Południowej

0
218

Wirus Zika ponownie w Korei Południowej.

Władze od spraw Opieki Zdrowotnej w Korei Południowej, potwierdziły w środę drugi przypadek osoby zarażonej wirusem Zika. Pacjentem jest 20 letni mężczyzną, który mieszka w dystrykcie Nowon-Gu w Seulu.

Według Ministerstwa Zdrowia, pacjent przebywał na Filipinach od 10 do 14 kwietnia, gdzie został prawdopodobnie zainfekowany przez komary. Bezobjawowo pacjent czuł się aż do 20 kwietnia, po czym złapał objawy grypopodobne w tym gorączkę. Następnego dnia pacjent udał się do pobliskiej kliniki w Seulu, gdzie lekarz nie stwierdził potencjalnego zarażenia wirusem Zika.

23 kwietnia, gdy pacjent dostał wysypki skórnej, udał się do szpitala klinicznego, gdzie jeszcze tego samego dnia poinformowano go o możliwej infekcji wirusem Zika. Niestety badania wykazały się pozytywne i okazało się, że jest to już drugi przypadek zarażonego tym wirusem w Korei Południowej. Obecnie pacjent jest w stabilnym stanie hospitalizowany i czeka na kolejne badania. Tymczasem epidemiolodzy badają sprawę przypadku.

zika

Pierwszym przypadkiem zarażonego wirusem Zika był 43 letni mężczyzna, który został zainfekowany podczas wizyty w Brazylii od 17 lutego do 9 marca. Podobnie jak u drugiego pacjenta, on również doświadczył wysypki skórnej oraz stanu grypopodobnego i bólu mięśni.

Obecnie lekarze z całego kraju są proszeni o informacje o pacjentach, którzy przebywali w krajach zagrożenia i mają podobne objawy tzn. gorączkę, bóle mięśni, bóle głowy z priorytetem wysypki, gdyż obydwoje pacjenci mieli wspólne objawy.

Światowa Organizacja Zdrowia już w lutym wydała ostrzeżenie na cały świat przed wirusem Zika.