MC Mong – Shin Dong-Hyun (신동현)

1
391

MC Mong

MC Mong – Shin Dong-Hyun (신동현) – To Południowokoreański Artysta Hip-Hop’owy, który jest znany z jego komiksowego usposobienia i optymistycznych piosenek. Ukończył Dong-Ah Broadcasting College. MC Mong pracował z wieloma znanymi artystami m.in. Kim Tae-Woo, Ock Joo-Hyun,  Ivy, Korony J, Seo In-Young, Defconn, Lena Park, Park Hyo-Shin, SG Wannabe oraz Jo Sungmo. MC Mong był jednym z pierwszych członków „2 Days & 1 Night”.

 

Kariera Muzyczna

MC Mong zadebiutował jako członek grupy People Crew, która zadebiutowała w 1998 roku. W 2004 rozpoczął karierę solową debiutując w singlu „180°”. Popularność zyskał m.in. poprzez ukazanie się singla „Ice Cream” („아이스크림”). Albumy MC Mong’a są znane przede wszystkim ze względu na komediowy styl, a teledyski są zabawnie i komiksowe. Choć jego trzeci album „The Way I Am” nabrał nieco poważniejszego stylu, to w dalszym ciągu jego pseudonim to „małpa” ze względu na jego podobieństwo do małpy. W 2006 roku, podczas zimowego odcinku SBS’s Ya Shim Man Man, MC Mong wraz z jego przyjacielem „Haha” opowiadali jak próbowali się dostać na scenę muzyczną, a MC Mong wyjawił że jego rodzice walczyli z nim, wmawiając mu że nie powinien próbować stać się artystą.

Kontrowersje

Obowiązkowa służba wojskowa – We wrześniu 2010 roku, zarzuty dotyczące obowiązkowej służby wojskowej dotyczące MC Mong’a zostały złożone do Wojskowego Ministerstwa Manpower Korei Południowej (병무청) w sprawie przeprowadzenia śledztwa. Ze względu na publiczne oburzenie, MC Mong przerwał wszystkie występy publiczne oraz przestał występować w programach telewizyjnych. Pierwotnie dentysta MC Mong’a zeznał że otrzymał pieniądze od MC Mong’a aby ten wyrwał mu 2 zęby. MC Mong zdecydowanie zaprzeczał tym zarzutom. 10 października 2010 roku, MC Mong został oficjalnie oskarżony o naruszenie przepisów usług wojskowych w sądzie rejonowym w Seulu.

11 Kwietnia 2011 roku, MC Mong został oczyszczony z zarzutu ze skandalu „z zębami” aby zostać zwolnionym z obowiązkowej służby, ale został skazany na karę więzienia na okres 6 miesięcy w zawieszeniu na okres jednego roku i 120 godzin prac społecznych, za celowe opóźnienie fałszywych podstaw. Sąd uznał, że nie było opóźnienia w wojskowym werbunku, jednak nie byli w stanie określić, czy był winny usunięcia zębów, w celu uniknięcia służby wojskowej.

We wrześniu 2011 roku, MC Mong został zbanowany przez Korean Broadcasting System (KBS) oraz Munhwa Broadcasting Corporation (MBC).

2 Days & 1 Night – Skandalicznej sceny doczekał się MC Mong w odcinku z podróży do Baekdusan w którym artysta palił papierosy w autobusie. odcinek został wyemitowany 6 lipca 2008 roku. W roku 2004 wszystkie trzy główne stacje nadawcze KBS, MBC, SBS, zgodziły się zabronić scen palenia przed godziną 24:00.

Wielki powrót MC Mong’a – 3 listopada 2014 roku, MC Mong wydał swój nowy album „Miss Me or Diss Me”

 

1 KOMENTARZ