Top 5 najlepiej zarabiających koreańskich aktorek w 2017 roku.

0
830

Top 5 najlepiej zarabiających koreańskich aktorek w 2017 roku.

2017 rok powoli zmierza ku końcowi, a więc najlepszy czas zacząć podsumowania roku. 🙂

Nie od dziś wiadomo, że zawód aktorski, to jeden z najlepiej opłacanych zawodów na świecie, a im aktor jest bardziej popularny tym więcej zarabia. A ile zarabiają koreańscy aktorzy i aktorki? W tym artykule zebraliśmy 5 najbardziej opłacanych koreańskich aktorek w 2017. 

Nr. 5: Song Hye Kyo (송혜교)

Na 5 miejscu znalazła się Song Hye Kyo (송혜교), która pobiera około 42000$ za zdjęcia na planie filmowym do jednego odcinka serialu/dramy. Znana jest z Gaeul donghwa (Autumn in my heart), That Winter czy Full House.

Nr. 4: Choi Ji Woo (최지우)

Kolejną najbardziej opłacaną aktorką jest Choi Ji Woo (최지우), której producenci reklam są skłonni zapłacić ponad 50000 milionów won za udział w reklamie, a za zdjęcia na planie dostaje tak jak poprzedniczka około 42000$.

Nr. 3: Ha Ji-won (전해림)

Numerem 3 jest Ha Ji-won (전해림), która zagrała w mnóstwie serialów. Średnio zarabia 42000$ za odcinek w dramie.

Nr. 2: Lee Young-ae (이영애)

Lee Young-ae (이영애) to koreańska aktorka, która ma na swoim koncie kilkanaście ról i jest znana przede wszystkim z dramy „Jewel in the palace” (Klejnot w pałacu). Jak podają różne źródła zarabia około 83000$ za jeden odcinek. Choć miała długą przerwę od aktorstwa nadal pozostaje jedną z najbardziej opłacanych koreańskich aktorek.

Nr. 1: Jun Ji-hyun (왕지현)

Pewnie większość z was była pewna, która z aktorek znajdzie się na 1 miejscu. Oczywiście jest to Jun Ji-hyun (왕지현), o której ostatnimi czasy było głośno za sprawą kupionego przez nią apartamentu w Gangnam za około 28 milionów dolarów. Średnie jej zarobki wynoszą 85000$ za odcinek i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w Korei Południowej.