Hello Ghost / Hellowoo Goseuteu (헬로우 고스트) 2010 Recenzja Filmu

0
204

Hello Ghost / Hellowoo Goseuteu (헬로우 고스트) 

Hello Ghost – to Południowo Koreański film komediowy z 2010 roku.

Film opowiada o chłopaku (Sang-man), który próbuje popełnić samobójstwo skacząc z mostu, niestety skacze tuż obok straży przybrzeżnej, po czym ląduje w szpitalu gdzie poznaje mężczyznę palącego papierosa. Następnie chłopak podczas rozmowy z lekarzem zauważa płaczącą dziewczynę w szafie i zaczyna robić sceny aby ją wypuścili. Podczas nocy w szpitalu, Sang-man poznaje kolejne dwie osoby, po czym okazuje się że to duchy.

dad ghost

Po zwolnieniu ze szpitala, duchy zabierają się za nim do domu, po czym chłopak się ich pyta dlaczego tu są lecz nie uzyskuje odpowiedzi. Chłopak postanawia odwiedzić szamana aby uzyskać pomoc i pozbyć się natrętnych duchów, lecz po wizycie u szamana chłopak dowiaduje się że duchy są przywiązane do jego ciała i nie opuszczą go dopóki nie spełni ich życzeń, Chłopak postanawia spełnić ich życzenia i pozbyć się ich raz na zawsze.

Hello-Ghost-156-640x360

Zaczynają spełniać zachcianki duchów, Sang-man musi wykonać takie rzeczy jak, zdobycie starej taxówki ducha palacza, wykąpanie się w morzu, czy zdobycie starej kamery jednego z duchów lecz zamiast zdobyć kamerę, Sang-man trafia za kratki ponieważ okazuje się że posiadaczem kamery jest oficer policji.

HELLO_GHOST_pic_1_1

W końcu gdy rozzłoszczony chłopak ma już dość duchów, mówi im aby zostawiły go w spokoju po czym idzie spać, Nazajutrz duchy go opuszczają a Sang-man postanawia zjeść obiad z pielęgniarką poznaną w szpitalu.

hello ghost sad

Podczas obiadu pielęgniarka przypomina mu o mamie, po czym okazuje się że duchy którym kazał odejść są jego rodziną która zginęła w tragicznym wypadku samochodowym dawno temu.

hello-ghost-2

Film jest śmieszny, w połowie może trochę przynudzać ale warto zaczekać do końca i zobaczyć to wyjątkowe zakończenie 🙂