My Sassy Girl / Yeopgijeogin geunyeo 2001 Recenzja Filmu

0
3075

My Sassy Girl / Yeopgijeogin geunyeo

Latem 2001 roku, w Korei Południowej widzowie oszaleli na punkcie komedii romantycznej „My Sassy Girl (Yeopgijeogin geunyeo)”. Do końca roku, stała się drugim najbardziej kasowym filmem w roku 2001 (Tuż za Gangland sagi „Friend”), i zyskała miejsce w księgach rekordów jako najbardziej kasowej koreańskiej komedii w historii box office w kraju.

„My Sassy Girl” to opowieść oparta na serialu on-line napisanym przez Kim Ho-sik, o jego relacjach z dziewczyną w czasie Collegeu. Po ukończeniu książki przez Kim’a Ho-Sik’a opowieść trafiła do dyrektora Kwak Jae-young, który postanowił napisać scenariusz do filmu.

Filmowa opowieść rozpoczyna się od studenta Kyun-woo (koreański piosenkarz Cha Tae-hyun, w jego debiutowym filmie) który spotyka/ratuje pijaną dziewczynę (Jun Ji-hyun z „Il Mare”) przed wejściem do metra. Po kilku scenach w metrze, tuż przed „zgonem” dziewczyna nazywa studenta „kochanie”, a pozostali pasażerowie, zakładając go za chłopaka nieszczęsnej dziewczyny, doprowadzają do tego, że Kyun-woo musi się nią opiekować.

my-sassy-girl-carry2

Po zaniesieniu jej na plecach do motelu, na studenta spadają niemiłe doświadczenia lecz zamiast zapomnieć o niej w motelu, Kyun-woo zostaje zaintrygowany bezimienną dziewczyną i przysięga zrobić wszystko, co tylko może, aby uzdrowić ją ze smutku.

alan

Niefortunnie, dostaje o wiele więcej niż się spodziewał, kiedy zostaje owinięty wokół palca dziewczyny, której dramatyczne wahania nastroju są jej zamiłowaniem do socjopatycznego zachowania.

74b1a1f954a007bd315f7c351a3bdc37

Kiedy na obiedzie dziewczyna pyta studenta co zamawia, po jego odpowiedzi, krzyczy „Chcesz umrzeć?” a następnie szybko zmienia swój rozkaz aby wziął kawę. Gdy bolą ją nogi od chodzenia zaczyna, zmuszać studenta do ubrania jej szpilek, a następnie do złapania jej bo inaczej „zginie”, a jako że jest początkującą scenarzystą, żąda, od Kyung-woo aby czytał jej zwariowane historie. Jednak mimo tych szalonych wybryków (nie wspominając o wylądowaniu w więzieniu kilka razy), Kyun-woo czuje się beznadziejnie uzależniony od niej „Sassy Girl”.

I choć dziewczynie wydaje się rozkoszować upokarzaniem i poniżaniem ludzi wokół niej, staje się jasne, że będąc zuchwałą na zewnątrz ma ranną duszę w środku, która czuje prawdziwą miłość do Kyun-woo.

sharethefiles

a to tylko początek filmu, Może kiedyś dokończę tę recenzję kto wie, a może ktoś mi pomoże? 🙂

Podsumowując, My Sassy Girl to jedna z lepszych koreańskich komedi-romantycznych jakie widziałem jak nie najlepsza czy poleciłbym ten film? jak najbardziej 😉

67_4