Park Min-young (박민영)

1
864

Park Min Young

Park Min-young

Park Min-young (박민영) – To południowokoreańska aktorka i modelka urodzona 4 marca 1986 roku. Jest znana głownie z ról w Unstoppable High Kick, Sungkyunkwan Scandal, City Hunter, Healer oraz Remember – War of the Son. Park Min-young uczęszczała do Dongguk University.

Kariera

Park Min-young zadebiutowała w reklamie SK Telecom w 2015 roku, a już rok później rozpoczęła karierę aktorską w sitcomie „Unstoppable High Kick”. Jej popularność rosła z roku na rok grając to w kolejnych serialach takich jak „I Am Sam”, „Hometown of Legends (Gumiho „Nine Tales Fox”)” czy „Ja Myung Go”.

Jej przełom rozpoczął się wraz z rolą w Sungkyunkwan Scandal. Dramat w której jej postać inteligentna, zaradna kobieta przebiera się za chłopaka aby zostać przyjęta do najbardziej prestiżowej instytucji edukacji w Joseon.

W roku 2011 Park Min-young zagrała w City Hunter jako Kim na-na, która opera się na typowej mandze. Również w tym samym roku zagrała w pierwszym filmie w jej karierze „The Cat” jako So-yeon.

W lutym 2013 roku, Min-young ukończyła Uniwersytet Dongguk na kierunku Filmu & Teatru.

2015 rok był dla Min-young wyjątkowy gdyż po raz pierwszy w swojej karierze, zagrała w chińskiej dramie „Braveness of the Ming” bazowanej na noweli „Silk Night” Yue Guan’a.


Park Min-young na:

TwitterCyworldIMDB.COM

1 KOMENTARZ