Korea.net.pl – o Filmach, Muzyce i Kulturze Koreańskiej

Blog

 Z ostatniej chwili
  • Koreańska edycja Playboy’a rusza w czerwcu… Koreańska edycja Playboy’a rusza w czerwcu. Amerykański magazyn „Playboy” od czerwca będzie współpracował z Południowokoreańską firmą publikującą lokalne magazyny. Właściciel Playboy Enterpriseses podpisał kontrakt z Korea’s Kaya Media Corporation na...
  • Celebryci chcą pozbyć się hejtu… Celebryci chcą pozbyć się hejtu… Ostatnimi czasy zaroiło się od fałszywych informacji na temat koreańskich gwiazd kpop’u oraz  złośliwych komentarzy do i na temat idolek. JYP Entertainment chce pozbyć się...

Wiceszef samsunga został skazany na 5 lat więzenia za łapówkarstwo.

Wiceszef samsunga został skazany na 5 lat więzenia za łapówkarstwo.
Sierpień 25
10:04 2017

Wiceszef samsunga został skazany na 5 lat więzenia za łapówkarstwo.

Sąd w Seulu skazał wiceszefa Samsung Electronics Lee Jae-yong na pięć lat więzienia za zarzuty związane z korupcyjnym skandalem, które doprowadziły do obalenia poprzedniej byłej prezydent Park Geun-hye.

Po 5 miesięcznym procesie,  Seul Central District Court potwierdził, że wiceszef Samsunga oferował łapówki byłej prezydent Park w zamian za przychylność od władz. Duże dotacje od wiceszefa trafiały na fundacje kontrolowane przez jej bliskiego przyjaciela Choi Soon-sil.

Lee Jae-yong, który przebywa w areszcie od lutego, był sądzony w sumie za pięć oskarżeń, w tym za przekupstwa, krzywoprzysięstwo, ukrywanie aktywów za granicą oraz dwóm innym oskarżeniom.

Pozostali oskarżeni powiązani z firmą Samsung Electronics również trafią do więzienia na kilkuletnią odsiadkę. Są to osoby ściśle powiązane z firmą.

Były wiceprzewodniczący Samsunga Choi Gee-sung oraz był szef Chang Choong-ki zostali skazani na 4 lata pozbawienia wolności za współudział realizowania planów łapownictwa, były prezes Park Sang-jin otrzymał 3 letnią karę pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat, a wiceprzewodniczący Hwang Sung-soo został skazany na 2 i pół roku w zawieszeniu na 4 lata.

© 2017, KOREA.NET.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania treści bez zgody autora.

Powiązane artykuły


0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.


Nutka na dziś…